Turizmus, mint kitörési lehetőség.
(Vitaindító)
Mi nyugodtan mondhatjuk, hogy nekünk Somogyország legszebb kisvárosa az otthonunk!
Ráadásul az egyik legnagyobb lehetőség a turizmus fejlesztésében rejlik. Jók a vendégfogadás, a vendéglátás feltételei és adott az a vonzerő, azok az attrakciók, melyek fejlesztésével növelhető ennek az ágazatnak a forgalma. Hangulatos éttermeink, kávézóink, gyakorlott szállásadóink biztosítják az egyik alapfeltételét a turizmus fejlesztésének. Gondozottak a parkjaink, élhető a városunk, amely hétvégenként alkalmi kereskedelmi központtá is válik. Kiválóak a természeti adottságaink és vigyázunk a környezetünkre.
A város szívében épült évszázados gyógyfürdőre, a jó minőségű gyógyvízre, a hatalmas zöldterületen fekvő városi strandra épülve stabil hagyományai alakultak ki a vendégfogadásnak, vendéglátásnak. Ennek a két létesítménynek köszönhetően látogat Nagyatádra a legtöbb pihenni, kikapcsolódni vágyó vendég. Emellett a turisztikai központ és hadipark, a 63-as bázis, a város kulturális intézményei és néhány kisebb szolgáltató kínál programokat az idelátogatók számára. Szép a város, gyönyörű a természeti környezete és sok gyakorlott szakember dolgozik ebben az ágazatban.
Nyugodtan mondhatjuk, hogy az alapok kiválóak Nagyatádon. A gazdaság más ágazataihoz képest kisebb befektetéssel is jó eredményeket lehet elérni. Ezért hiszek a helyi szakmai szereplők összefogására épülő még hatékonyabb együttműködésben. Ez alapozza meg a helyi fejlesztéseket és ehhez társulhat a helyi kezdeményezéseket támogató kormányzati magatartás.
Turisztikai egyesületi vezetőként értetlenül állok amellett, hogy az önkormányzat minden törekvése ellenére az utóbbi évek turisztikai célú kormányzati beruházásai elkerülték ezt a várost. Nagyatád az adottságai és az itt élők szakmai tapasztalata, együttműködése alapján ennél lényegesen többet érdemel!
Szakmai és szélesebb körökben évek óta ismert, hogy a gyógyfürdő fejlesztésére több tervet is készített az önkormányzat, melyek megvalósítására először ígéretet, majd közvetlenül a legutóbbi választásokat megelőzően pénzt is kapott a város. Ezt a forrást néhány hónap elteltével az állam visszavonta.
Ha akkor megvalósult volna a tervezett fejlesztés, mára már jelentősen élénkítené ennek az ágazatnak a forgalmát, enyhítve anyagi terheit. Bevételnövekedést hozna az önkormányzatnak, a hoteleknek, magánszállásoknak és a vendéglátóhelyeknek.
Fontos ez az elhalasztott fejlesztés, mert az utóbbi három év nehézségei a turizmust érintették leginkább. A világjárvány és az energiaválság következtében az utóbbi években az életben maradásukért küzdöttek, küzdenek a helyi szolgáltatók. Időszakosan szálláshelyeket, vendéglátó helyeket zártak be, vagy korlátozott kapacitással üzemeltek. Ezért kérjük, ezt a forrást – figyelemmel az időközben megemelkedett beruházási költségekre – mielőbb biztosítsa a kormány a Nagyatádiak számára, mert ez nem a politikusok, ez a város lakóinak az érdeke.
Az önkormányzat jelenlegi törekvései folytatásra, támogatásra méltóak. Turisztikai információs iroda működik, hagyományos és online marketigeszközök népszerűsítik a várost, és Nagyatád meghatározó szerepet vállal a térség turisztikai szolgáltatóit tömörítő egyesület tevékenységének a támogatásában.
Pályázati támogatással hamarosan elkezdődik a városi strand fejlesztése és megkezdődik a felkészülés az idei turisztikai évadra. Legyünk büszkék az eredményeinkre, legyünk kezdeményezőek a folytatásban az együttműködésben! A LEGFONTOSABB CÉL a turisztikai attrakcióink fejlesztése, hisz a szálláshelyek, vendéglátóhelyek készen állnak a nagyobb vendégforgalom fogadására is.
Emellett lehetőségei szerint az önkormányzatnak is hatékony szerepet kell vállalnia a helyi turisztikai szereplők támogatásában.
Ez az alapvetés és ez fejezi ki a törekvéseink fő irányát.